03038 м.Київ, вул. Лінійна, 17 +38 044 599 23 33 +38 044 585 91 08
ua ru
Новости Хто має право на податковий кредит при ввезенні товару на митну територію? 11.09

Міндоходов повідомляє, що відповідно до законодавства право на податковий кредит у фізособи-підприємця за операції з придбання товару виникне у разі, якщо такий товар придбавається для використання у межах господарської діяльності в оподатковуваних операціях.

Міндоходов у листі від 14.06.2013 р. № 2123/Т/99-99-19-04-02-14 нагадало, що п. 201.12 ст. 201 розд. V Податкового кодексу встановлено, що у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства та підтверджує сплату налога. Крім того , п. 198.3 ст. 198 розд. V ПК передбачено, що кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, встановлених відповідно до ст. 39 ПК, та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, визначеною пунктом 193.1 ст. 193 ПК , протягом такого звітного періоду у зв’язку з:

  • Придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
  • Придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

   Таким чином, право на податковий кредит у фізособи-підприємця за операції з придбання товару виникне у разі, якщо такий товар придбавається для використання у межах господарської діяльності в оподатковуваних операціях. При цьому в подальшому таке використання має підтверджуватися документально.

Джерело: mdoffice

ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОФІС

03038 м. Київ, вул. Лінійна, 17


тел./факс: 044 585 91 08

моб.: 050 414 98 61
моб.: 050 441 53 97

e-mail: info@inoforum.com.ua